14.İnsan Kaynakları Zirvesi
 Ana Sayfa / Etkinlikler / 14.İnsan Kaynakları Zirvesi


www.ikz2016.com adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kurbağanın Görebildiği...

 

Sınırların her geçen gün ortadan kalkmaya başladığı, gittikçe birbirine daha çok yaklaşan farklı kültürlerin insanoğlu için daima bir yenilik, yeni bir öğrenme ihtiyacını ortaya çıkardığı günümüz dünyasında, toplumun her tabakasında olduğu gibi, iş insanları için de hep bir gelişim ve sürekli öğrenme süreci ön plana çıkıyor.

‘Yaşam boyu öğrenme’ felsefesine inanarak küresel dünyanın akıl almaz hızına yetişebilmek için insanlar; düşünce sınırlarını genişletmiş, farklı deneyimleri, özgün fikirleri, yeni öğretileri kişisel benliğinde öğüterek, sorgulayarak, karşılaştırarak gelecek yolculuğuna devam ediyorlar.

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi olarak, kurulduğumuz günden bu yana her fırsatta ‘önce insan’ dedik; ‘insanca’ fikirleri paylaşmak adına; çünkü insan, tüm canlılar içerisinde öğrenme kabiliyetiyle, zekâsıyla, yetenekleriyle hep ayrıcalıklı bir noktada olmuştur.

İş dünyası ve İK profesyonellerini tek çatı altında toplayarak, insanların gelişimine katkı sunacak deneyimlerini, yetkinliklerini, öğrendiklerini birbirleriyle paylaşabileceği fırsatlar yaratarak, kendilerine fayda sağlayacak en doğru bilgiyi, güçlü bir iletişimle kazanabilmeleri yolunda düşünce ortamının sınırlarını ortadan kaldırmayı amaçladık bugüne dek...

Bu doğrultuda PERYÖN olarak 13 yıldır düzenlediğimiz ve artık sadece Bursa’nın değil; ülkemizin insan kaynakları camiası açısından da büyük ilgiyle takip edilen organizasyonlarından biri olan PERYÖN İK Zirvesi’nin, bu yıl 14’üncüsünü düzenleyecek olmanın heyecanı var üzerimizde...

26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde geçtiğimiz sene olduğu gibi Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz PERYÖN 14. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, iş dünyası profesyonelleri için yeni bir heyecan, yeni bir İK şölenine daha tanıklık etme arzusundayız.

Bu yılki buluşmamıza dair bir tema belirledik. Aslında hepimizi anlatan, iş dünyasını, yaşamı, insanı... ‘Kurbağanın Görebildiği’ kadardır gerçek olan; çünkü kuyunun dibindeki kurbağa, gökyüzünü kuyunun ağzı kadar zanneder.

“Kurbağa kuyudan yukarıya bakınca gökyüzünün ne kadar küçük olduğunu gördü, görmekten de öte bildiği, “gerçek olan” tüm haliyle orada duruyordu. İnsanoğlu, içinde bulunduğu ortam ile şekillenen, muhteşem bir öğrenme ve zekâ kapasitesine sahip... Fakat bulunduğu ortam düşünce ve anlayışlarını da sınırlıyor; bildiği, gördüğü dünyada, kendine bir yaşam alanı yaratıyor. Bütün dünyayı, bütün iş hayatını kuyunun ağzı kadar sanıyor. Özellikle yüz binlerce yıllık insan hayatında küçücük bir parçası olan günümüz iş hayatının değiştirilemez olduğunu düşündüğü kurallarına (kuyunun ağzına) sıkışıp kalıyor.

Aldığımız öğretim, yaşadığımız deneyimler, öğretiler, gelenekler, kurallar ile şekillendirdiğimiz dünyada, gökyüzünün bütününü kaçırarak, aslında sadece küçücük bir kısmı ile yetiniyor; bu küçük kısmı doğru kabul ediyor ve dünyamızı bu gerçeğe göre şekillendiriyoruz. Gerçek olanın arkasındaki “aslolan”, hayal gücümüzle ve inançsızlıkla daha da kararıyor ve zamanla görünmez oluyor.

İşi insan olan profesyonellerin gökyüzüne nereden, nasıl baktığı ise hayatlarına etki ettiği çalışanlar açısından daha da kritik... Mutluluğun başarıdan geride kaldığı, mutluluk sıralamalarında geride ama yine de dünyanın en güzel ülkesinin, en güzel şehirlerinden birinde; Bursa’da bu defa kendimize, İnsan Kaynakları profesyonellerine ve onların hızlı hayatlarına dokunmaya ve bu sefer kuyunun dışına çıkmaya sizleri davet ediyoruz.

Biliyoruz ki gökyüzü sonsuz ve yıldızlara dokunmak için kuyudan yukarıya çıkma cesaretimiz fazlasıyla var... Hazır mısınız gökyüzünün sonsuz ve muhteşem renklerini görmeye?

Saygılarımızla
PERYÖN Güney Marmara Yönetim Kurulu26 Mayıs 2016 Perşembe


Fotoğraf Galerisi
Hakkımızda Üyelik Etkinlikler Eğitim Bilgi Yönetimi Basında Biz İletişim Blog
    
Peryön Güney Marmara Şubesi


Diğer Şubelerimiz :Merkez   Ege   Güneydoğu Anadolu   İç Anadolu   Trakya

Tüm hakları saklıdır © 2018. PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Güney Marmara Şubesi

Konak Mah. Seçkin Sk. No:23/1 Posta Kutusu:165 Nilüfer / BURSA


Profornet İnternet Çözüm Ortaklığı