Başkandan Mesaj

 

Sevgili meslektaşlarım, 11 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen Genel Kurul sonucunda 2017-2019 dönemi yönetim kurulu olarak bayrağı bir önceki yönetimden devraldık. Öncelikle geçmiş dönem yönetim kuruluna iş yaşamında, derneğimiz adına verdikleri değerli hizmetlerden dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Ben ve ekibim, Levent Özçengel ve ekibinin yükselttiği çıtayı bir adım daha ileriye taşıma hedef ve hevesinde olacağız.

Bursa’nın saygın kurumların İnsan Yönetimi liderlerinden oluşan ekibim gerek akademik altyapısı, gerek sektördeki iş tecrübesi ve gerekse de vizyonlarıyla derneğimize büyük katkı sağlayacağına inandığım bir oluşum ortaya çıkarttı ve hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Benimle birlikte yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımın da aynı heyecan ve motivasyonla çalışma ve aktivite planlarını yaptıklarını ifade etmek isterim.

Dernek yönetimine adaylığımızı “İyiden daha iyiye” sloganıyla koymuş ve “iyi” olan derneğimize katkı ve kazanımlar sunabilmek amacıyla desteğinizi istemiştik. Teveccühünüzle dernek yönetimini devraldık. Bu bağlamda bizi destekleyen herkese bir kez daha gönülden teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Şimdi “daha da iyinin” arayışında olduğumuz şu dönem de tüm dernek üyelerimizin fikirleriyle, tecrübesiyle, gönülden desteğini bekliyoruz.

Bu dernek hepimizin ve bizlerin sahip çıkmasıyla “daha iyi” idealine ulaşabiliyor olacak. Bu sebeple herkesin görüş, öneri ve gönüllü katkısını sunması dernek faaliyetlerinde aktif rol alarak değer katması ve bizlerle birlikte yol alması bizleri çok mutlu edecektir.

İş hayatı artık birbirinden farklı rekabet stratejileriyle, yeni yönetim modelleriyle, esnek organizasyon yapılarıyla, farklı jenerasyonların etkisi ile çok daha komplike. Günümüz koşullarında hızlı düşünerek, karar alıp, uygulayan, yeni dünya düzenindeki değişime adapte olabilen, teknolojiyle dost, kurumsal sosyal sorumluluğu yüksek kurumlar ve kuruluşlar ayakta kalıyor ve ilerliyor. Kurumları ve kuruluşları ayakta tutan, onlara bu değişimi ve pozitif enerjiyi sağlayan ise elbetteki çalışanlar. Artık kurum ve kuruluşlarda en önemli yatırımın insana, yani çalışanına olması gerektiğinin farkında. Kurum ve kuruluşların en önemli değerini ortaya çıkaracak ve değer yaratacak şekilde parlatacak olan ise insan yönetimi ile ilgili birimleri olacak. Bu aşamada tüm insan yönetimi profesyonellerinin sahip olması gereken bilgi, donanım ve tecrübe ise çok daha önemli olacak. İşte bu noktada, mesleki bir örgüt olarak katkı sağlamak, üyelerimiz, kurumlar ve kuruluşlar adına değer yaratmak en büyük hedefimiz.

Peryön Güney Marmara Şubesi olarak yeni dönem hedeflerimizin başında meslektaşlarımızın mesleki bilgi ve donanımını artıracak çalışmalar yapmak geliyor. Tabi bunun yanısıra, sektörümüze güncel insan yönetimi verileri ve metrikleri sunacak projeler yapmak, gelecek kuşak insan yönetimi profesyonellerine yön çizmek; bu mesleği tanıtmak ve sevdirmek de yer alıyor. Ayrıca Bursa’daki örgütlenmenin yanısıra Güney Marmara bölgesindeki diğer şehirlerde de dernek üye ve faaliyetlerini başlatmayı hedefliyoruz. Tüm bunları yaparken de derneğimizin saygınlığını ve etki alanını en üst seviyeye taşıma heves ve arzusundayız.

Gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetlerimizde, dernek üyelerimizin gelişiminin yanısıra, bir bütün olarak toplumsal gelişimi de arttırmayı hedefliyoruz. En önemli hedefimiz, ülkesine fayda sağlayan, vatandaş olarak sorumluluklarının bilincinde, kendini geliştirme istek ve gayretinde olan kişilerle biraraya gelmek ve onların yetkinliklerinin gelişimine dernek olarak katkı sağlamak olacak.

Birlik ve beraberlik içerisinde başlanan işlerinin önündeki tüm zorlukların çok daha kolay kalktığını ve çok daha başarılı işlerin ortaya çıktığını hepimiz biliyoruz. Bugüne kadar dernek üyelerimiz arasındaki birlik, beraberlik ve iletişimin bundan sonra da artarak ve de değer yaratarak devam etmesi ise en büyük arzumuz. Ulu Önder Atatürk’ün “Bir amaca doğru yürürken, kişisel düşünce ve çıkarları, bir tarafa bırakarak, el ele vermek icap eder; başarının sırrı budur” sözü bize bu yolda yaptığımız çalışmalarda yol gösterecek ve yön verecektir.

Hep birlikte derneğimizi iyiden daha iyiye taşımak dileğiyle...

Saygılarımla,

Barış Gül PERYÖN

Güney Marmara Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı