Başkandan Mesaj

Değerli İnsan Yönetimi Gönüllüleri, Sayın Üyeler
18 Mart 2023 tarihinde gerçekleşen Genel Kurul sonucunda 2023-2025 dönemi yönetim kurulu olarak göreve tekrar layık görüldük.
İlk dönemimizde dernek yönetimine adaylığımızı “İyiden daha iyiye” sloganıyla koymuş ve “iyi” olan derneğimize katkı ve kazanımlar sunabilmek amacıyla desteğinizi istemiştik. Sizlerin kararıyla dernek yönetimine bir kez daha seçildik. Bu bağlamda bizi destekleyen herkese bir kez daha gönülden teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Şimdi “daha da iyinin” arayışında olduğumuz şu dönemde tüm dernek üyelerimizin fikirleriyle, tecrübesiyle, gönülden desteğini bekliyoruz.
İnsan ve insan yönetimi temasında faaliyetlerini sürdüren derneğimizde yeni bir nefesle başladığımız görevimize, eski yönetimimizin hırs ve şevki ile devam edeceğiz ve bize teslim edilen çıtayı daha da yukarıya çıkarmak üzere tüm gücümüz ile çalışacağız.
Bursa’nın saygın kurumlarının insan yönetimi liderlerinden oluşan ekibimiz gerek akademik altyapısı, gerek sektördeki iş tecrübesi ve gerekse de vizyonlarıyla derneğimize büyük katkı sağlayacağına inandığım bir oluşum ortaya çıkarttı ve hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Benimle birlikte yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımın da aynı heyecan ve motivasyonla çalışma ve aktivite planlarını yaptıklarını ifade etmek isterim.
“İyiden daha iyiye” sloganıyla çıktığımız yolda iki yıllık görev süremiz boyunca Yönetim Kurulu üyelerimizle uyum içerisinde çalışarak özellikle bölgemiz iş dünyasının taleplerini, ihtiyaçlarını iyi analiz ettik. Bu doğrultuda kentimizin önde gelen birçok sivil toplum kuruluşu ve üniversiteleri ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürüttük. Eskişehir, Çanakkale ve Balıkesir’deki çalışma gruplarımızla ilişkilerimizi pekiştirdik. Yine bu dönemde üye sayımızı % 15 artırarak PERYÖN Güney Marmara Şubesi’ni çalışmalarıyla adından söz ettiren bir STK haline getirdik ve önümüzdeki dönemde de aynı titizlikle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
PERYÖN Güney Marmara Şubesi olarak yeni dönem hedeflerimizin başında meslektaşlarımızın mesleki bilgi ve donanımını artıracak çalışmalar yapmak geliyor. Tabi bunun yanı sıra, sektörümüze güncel insan yönetimi verileri ve metrikleri sunacak projeler yapmak, gelecek kuşak insan yönetimi profesyonellerine yön çizmek; bu mesleği tanıtmak ve sevdirmek de yer alıyor. Ayrıca Bursa’daki örgütlenmenin yanı sıra Güney Marmara bölgesindeki diğer şehirlerde de dernek üye ve faaliyetlerimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz. Tüm bunları yaparken de derneğimizin saygınlığını ve etki alanını en üst seviyeye taşıma heves ve arzusundayız.
Üye profilimiz insan yöneten herkes, insana değer veren tüm yöneticiler, üniversitelerimizin akademik kadroları, öğrenciler ve tabi ki insan yönetiminin profesyonelleri olan insan kaynakları çalışanları olmalıdır. Sonuç olarak herhangi bir sınır olmaksızın insan yönetiminde bulunan tüm paydaşlar olarak üye profilimizin geniş olması en büyük amacımız.
Hedefimiz insan ve insan yönetimi olunca bunu en yeni trend ve uygulamalar ile nasıl yapıldığını veya nasıl yapılması gerektiğini bizler yapacağımız uygulamalar, eğitimler ve de paylaşımlar ile ortaya koyacağız. Böylece tüm üyelerimizin de bundan faydalanmasını sağlayacağız.
Biz bu yolculuğa çıkarken yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarım ile beraber çok büyük bir heyecanla işe başladık. Çıktığımız bu zorlu yolculukta bizleri yalnız bırakmayacağınızı umarak herkesi, gerek yönetimimize girerek, gerekse üye olarak bizlerle aynı heyecanı paylaşmaya davet ediyoruz. Eminiz ki derneğimiz sizlerle oldukça güzel işlere imza atacaktır. Sizler ile güçlü bir yapı oluşturmuş olacağız.
İnsan için, güzel şeyler ortaya koymak için dediğimizde işimiz çok zor biliyoruz ama bu konuda sizlere de güveniyoruz ve bize destek olmanızı bekliyoruz.
Hep birlikte derneğimizi iyiden daha iyiye taşımak dileğiyle...
Saygılarımla,
Neslihan ÖZER
PERYÖN Güney Marmara Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı