Neden Üye Olmalıyım?

Kişisel ve mesleki gelişim adına güncel konularda çeşitli konferanslar, eğitimler ve paneller düzenler.

Her yıl düzenlediği ve Avrupa’nın alanında en büyük ikinci etkinliği olan İnsan Yönetimi Kongreleri ile yönetim alanında gündem yaratan önemli çalışmalara imza atar.

Şubelerde ise bölgenin en büyük etkinliği olan İnsan Kaynakları zirvesini düzenler.

Türkiye’de bir ilk olan ve başarılı insan kaynakları uygulamalarının değerlendirildiği “İnsan Yönetimi Ödülleri”ni verir.

 

Kurumların insan kaynakları süreçlerine yönelik uygulamalarının sonuçlarını ölçebilmelerini ve performanslarını sektördeki diğer kurumlarla kıyaslayabilmelerini “İK METRE” sistemi ile sağlar. Sosyal sorumluluk projeleri ile mesleki ve kişisel gelişim konularında çalışmalar yapar.

PERYÖN aynı zamanda, yetiştirme yurtlarında yetişmiş 18-24 yaş arası genç kadınların, mesleki becerilerinin geliştirilmesi ve cinsiyete dayalı ayrımcılık nedenli sorunlarının çözümüne katkı sunulması amacıyla hayata geçirilen Nar Taneleri Projesi’nin destekçisidir.

İnsan Kaynakları ve istihdam konularında araştırmalar gerçekleştirerek üyeleri ile paylaşır. Kariyer Panayırı ile her yıl binlerce iş arayan ve işvereni bir araya getirir.

Derneğin yayın organı olan Popüler Yönetim PY Dergisi’ni 2 ayda bir yayınlayarak üyelerine gönderir.

İnsan yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyenler için sertifikasyon programları gerçekleştirir.